BLOG

Yangın Kollektörü Nedir?

Yangın Kollektörü Nedir?

Yangın sistemini meydana getiren ekipmanlara bakıldığında bunlar arasında yangın kollektörü de yer alır. Bu açıdan bakıldığında giriş ya da çıkış kolektörü sistem tarafından gereksinim duyulan sıvının bir yerden başka bir yere geçmesine yardımcı olan parçalara şeklinde ifade edilir. Bu kollektörlerin kullanıldıkları alanlara bakıldığında bunlar arasında yangın söndürme başta olmak üzere bina mekanik su, akaryakıt, buhar, propan gaz gibi maddelerin binalarda ana hatlardan tali hatlara eşit debi ve basınç ile dağıtımının yapılması amaçlarıyla kullanılır. Bu amaçla özellikle çelik kollektörler yapı arazileri, fabrikalar, sanayi alanları, inşaat sahaları, hırdavat satış alanları, nalburiye satış noktaları gibi yerlerde olur.

Yangın Kollektörleri

Yangın kolektörü satın almak için kollektörün elektro galvaniz ya da krom kaplamalı ve elektrostatik boyalı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yangın ve ısıtma tesisatında sıklıkla kullanılan bu kollektörler bir ya da birden çok pompalı hidroforlara yönelik olarak milimetrik şekilde üretilir. İsteğe bağlı olarak özel siparişlerle kolektörlerde vanalı, vanasız, farklı ağız sayılarına sahip olacak şekilde üretim yapılabilir.

Yangın Merdiveni Kolay Erişim Linkleri.  yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri. yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri. yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri. yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri. yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri. yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri. yangın merdiveniyangın merdiveni firmalarıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveni imalatıucuz yangın merdiveniyangın merdivenciyangın merdivenleri.

Yangın Kapısı Kolay Erişim Linkleri.   yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları. yangın kapısıyangın kapısı firmalarıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıucuz yangın kapısıyangın kapıları.


Yangın tesisatının belkide en önemli kısımlarından bir tanesi kazan dairesi ... Yangın dağıtım kollektörü yine hidrofor dairesi içinde yer almalıdır.